איך מתבצע תהליך הפריה חוץ גופית

כאשר אנחנו שומעים על זוג מסוים אשר ביצע טיפולי פוריות ובין היתר הפריה חוץ גופית אנחנו לא יודעים באמת מה התהליך אותו הם עוברים. כמה זמן זה לוקח, במה זה כרוך ומה הסיכונים. לעתים חוסר הידיעה ופחד מהלא נודע יכול להכניס רבים לחששות ועל כן הבנת התהליך של טיפולי הפוריות יכולה מאד לעזור לזוג לדעת למה הוא נכנס ולהפחית לחצים.

על התהליך

ראשית, חשוב לומר שתהליך של הפריה הוא אישי ומשתנה בין זוג אחד לשני, שכן לכל זוג ישנה בעיה שספציפית אליו ועל כן יש לתת את הטיפול המתאים ביותר לאותה בעיה.
שלב א'– תהליך הפריה חוץ גופית מתחיל בכך שהאישה לוקחת במשך חודש זריקות הורמונים שנועדו להגדיל את כמות הביציות ברחמה על מנת שתהיה כמות מספיקה לשאיבה.
שלב ב'– תהליך שאיבת הביציות. האישה מגיעה על הרופא ושם מתבצע תהליך של שאיבת ביציות מרחמה, זהו תהליך אשר כרוך בהרדמה מקומית ולאחר מכן התאוששות של מס' שעות.
שלב ג'– הפרית הביציות. בשלב זה נותן הגבר דגימת זרע ומתבצעת הפריה של הביציות ביחד עם הזרע של הגבר בתור נוזל מיוחד הנקרא נוזל הדגרה.
שלב ד'– החדרת הביציות המופרות אל גוף האישה. תהליך זה מתבצע באמצעות צינור דק מאד המגיע עד לחלל הרחם לשם מוחדרות הביציות המופרות.
עכשיו מגיע תהליך ההמתנה. לאחר כשבועיים מבצעת האישה בדיקת דם הנועדה לבדוק הימצאותו של הורמון מיוחד שנוכחותו מצביעה על הריון. במידה ותהליך ההפריה וההרומון נמצא עבר בהצלחה זה אומר שהאשה נמצאת בהריון. במידה ותהליך לא צלח צריך לעשות סבב נוסף של הפריות בתקווה שהסבב הבא יביא עימו את ההיריון המיוחל.

כמה דברים שחשוב לדעת

א. לאחר שאיבת הביציות והפריתן מתבצעת הקפאה של ביציות מופרות. הסיבה לכך היא שבמידה וההפריה לא צלחה או שההפריה הצליחה והזוג מעוניין בילד נוסף, שהזוג לא יצטרך לעבור את כל התהליך מהתחלה.
ב. הסיבה לכך שעושים זריקות הורמנוליות להגדלת כמות הביציות היא שבמהלך ההפריה באחוז גדול מהביציות שנשאבות לא ניתן להשתמש ורוצים להגדיל את הסיכוי להפריה.
ג. בתהליך ההשתלה של העוברים, נזהרים שלא להשתיל יותר מדי שכן זה יכול לגרום למצב של הריון מרובה בעוברים, דבר המביא להריון בסיכון גבוה. מכיוון שנשים הזקוקות להפריה חוץ גופית בין כה נמצאות בסיכון, רופאים מעדיפים להמנע מכך.
ד. תרומת הזרע של הגבר חשובה מאד. לעתים הגבר יכול להיות עם ספירת זרע נמוכה דבר המקשה על כניסה להריון באופן טבעי, אך כאשר מתבצעת הפריה חוץ גופית מספיק תא זרע אחד תקין כדי ליצור הפריה.

לפני שמתחילים תהליך של הפריה חוץ גופית מומלץ וכדאי להתייעץ עם מומחים בתחום. חשוב לזכור שבחירת הטיפול הנכון והרופא המתאים ביותר לסוג הטיפול הוא קריטי ורק מישהו בעל ניסיון יוכל להקנות לכם הכוונה נכונה ומתאימה ולחסוך לכם המון זמן, כסף וכאבים.

 

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development
Web Development

רפואה, הלכה ופסיכולוגיה

יוני 22, 2015
על הרב שלזינגר, אשר קיבל את אות הנשיא לשנת תשע"ה, נעשתה כתבה באתר האינטרנט וואלה! המסקרת את פועלו במהלך השנים. לצפייה בכתבה לחצו כאן

אות הנשיא לרב שלזינגר

יוני 22, 2015
הרב שלזינגר קיבל את אות הנשיא להתנדבות לשנת תשע"ה.  "התרגשתי מכך שגם הציבור הכללי מכיר בחשיבות, מבין עד כמה זה עוזר וכמה זה חשוב לעודד את הקושי שעוברים הזוגות" אומר הרב  "מי שלא חווה את זה, לעולם לא יוכל להבין את זה. לפעמים הבעיה היא לא רק של הזוג, אלא גם הסביבה כולה, המשפחה והחברים. אתה צריך לדעת איך לכוון זוג גם בכיוון הזה". החלום שלי הוא שבכל בית יהודי יהיה ילד יהודי, והרבה ילדים יהודים"