הקפאת ביציות

בשנים האחרונות הודות להתפתחות הטכנולוגית הצליחו למצוא שיטה המאפשרת לנשים להקפיא את הביציות במעבדה ובכך לשמר את פוריותן של הביציות ולהגדיל את הסיכוי להיכנס להיריון גם בגיל מבוגר.

הקפאת ביציות יכולה לשמש למספר דברים:

במהלך טיפולי פוריות בהן בני הזוג אינם מצליחים להיכנס להריון ועוברים סדרת טיפולים שיכולה לקחת כמה שנים, היא מאפשרת לשמר ביציות לצורך לטיפול עתידי ובכך לתת למנוע מאלמנט הזמן להיות משמעותי בטיפול.

שימוש נוסף להקפאת ביציות נעשה כאשר נשים החולות בסרטן ועומדות לעבור טיפולים אשר עלולים לפגוע בשחלות ובפוריות האישה.

סיבה נוספת היא נשים אשר כבר הגיעו לגילאי 32 ומעלה בהם הפוריות יורדת וטרם נכנסו להריון, ובכך הן שומרות על האפשרות פתוחה לעוד מספר שנים.

על פי המחקרים ניתן לראות שכמעט ולא קיים שוני באחוזי ההריונות בקרב נשים שעברו טיפולי פוריות עם ביציות מוקפאות לעומת ביציות "טריות". ניתן להעריך שעם השנים הטכנולוגיה רק תשתכלל יותר ויותר.

  מי יכולה להקפיא ביציות?

האפשרות של הקפאת ביציות לא מסיבה רפואית אושרה בשנת 2011 על ידי משרד הבריאות ונותנת לנשים בגילאי 30 עד 41 להקפיא את הביציות שלהן. זאת עקב הנתונים שקיימת הידרדרות מהירה באיכות וכמות הביציות בשנים אלה. מובן לכל שהקפאת ביציות בגיל 30 מקנה סיכויים טובים מאד להיריון עתידי  לעומת הקפאת ביציות באזור גיל 40 אשר  מקנה סיכויים נמוכים להצלחה בעתיד.

 לסיכום

נכון להיום, תהליך של הקפאת ביציות כרוך בעלויות גבוהות מאד והמימון של טיפולים אלה נעשה באופן פרטי.

יש לזכור כי מדובר בפתרון כמוצא אחרון ואין צורך לגשת אליו ראשון. ישנם המון זוגות אשר ביצעו טיפולי פוריות במשך שנים ובסופו של יום זכו בפרי בטן.

לפני שחושבים על תהליך של הקפאת ביציות מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום אשר יכול להכווין ולתת עצה נייטרלית.
 

Web Design Mymensingh
Web Design Mymensingh
Premium WordPress ThemesWeb Development

רפואה, הלכה ופסיכולוגיה

יוני 22, 2015
על הרב שלזינגר, אשר קיבל את אות הנשיא לשנת תשע"ה, נעשתה כתבה באתר האינטרנט וואלה! המסקרת את פועלו במהלך השנים. לצפייה בכתבה לחצו כאן

אות הנשיא לרב שלזינגר

יוני 22, 2015
הרב שלזינגר קיבל את אות הנשיא להתנדבות לשנת תשע"ה.  "התרגשתי מכך שגם הציבור הכללי מכיר בחשיבות, מבין עד כמה זה עוזר וכמה זה חשוב לעודד את הקושי שעוברים הזוגות" אומר הרב  "מי שלא חווה את זה, לעולם לא יוכל להבין את זה. לפעמים הבעיה היא לא רק של הזוג, אלא גם הסביבה כולה, המשפחה והחברים. אתה צריך לדעת איך לכוון זוג גם בכיוון הזה". החלום שלי הוא שבכל בית יהודי יהיה ילד יהודי, והרבה ילדים יהודים"