מה עושים בטיפולי פוריות

אחרי כמה חודשים של ניסיונות כושלים, מתחילה לצוף המחשבה שיכולה להיות בעיית פוריות אצל אחד מבני הזוג ובמקרים מסוימים אצל שניהם אשר מקשה על היכולת להיכנס להריון בצורה טבעית. לאחר ביצוע בדיקות פוריות גם לגבר וגם לאישה נמצא כי אכן קיימת בעיה ביכולת להפרות באופן טבעי ויש צורך לעבור טיפולי פוריות כדי להיכנס להריון.

מה עושים עכשיו?

שלב זה של קבלת הבשורה הוא כמעט תמיד לא פשוט ומלווה לא פעם בתחושות תסכול ועצב המעורבות בחששות ופחד מהלא נודע. אך אין זה אומר שאפסו הסיכויים להביא ילד לעולם, רחוק מכך. הנתונים הסטטיסטיים מראים כי אחוז ניכר מהזוגות שמתחילים טיפולי פוריות זוכים להיות הורים וזאת הודות למכשור, לידע והטכנולוגיה המתקדמת של ימינו. לכן אין צורך להכנס ליאוש או לאבד תקווה אלא להפך, להסתכל באופן חיובי על המצב (עד כמה שניתן) ולהתחיל בתהליך של טיפולי הפריה.

קיבלתם החלטה להתחיל בטיפולים. מה עכשיו? איך זה עובד?

התהליך הנפוץ ביותר הוא תהליך של הפריה חוץ גופית בו האישה לוקחת הורמונים להגדלת כמות הביציות בגופה למשך תקופה, ולאחר מכן מתבצעת שאיבה של ביציות מרחם האישה ובאמצעות תרומת זרע שהגבר נותן, מתבצעת הפריה של הביצית והזרע מחוץ לרחם האישה. ברגע שנוצרת ההפריה מוחדרת הביצית המופרית חזרה אל רחם האישה. במידה והזרע נקלט ותהליך ההפריה צלח, ישנו הריון תקין ובעזרת ה' תינוק לאחר תשעה חודשים.
יש לזכור כי טיפולי פוריות הם דבר מאד אינדיבידואלי, שום מקרה לא דומה לשני, ולכל בעיה יש טיפול אחר המתאים לה, ועל כן חשוב מאד בשלב הראשון לזהות באופן ברור את מקור הבעיה ולבחור בשיטת הפעולה הנכונה והמתאימה ביותר.

חשוב שהזוג ידע ויכיר מה עושים בטיפולי פוריות. הדרכה והכוונה של הזוג במקרים כאלה היא קריטית ולעתים זה יכול להיות ההבדל הקטן בין הצלחה לכשלון חלילה.

הרב משה שלזינגר

הרב משה שלזינגר שליט"א

אם התבשרתם כי אתם צריכים לעבור טיפולי הפריה אל תהססו לפנות אל מומחה בתחום- הרב שליזנגר עם למעלה משלושים שנה נסיון בתחום, מעל שלושים אלף סיפורי הצלחה וידע נרחב ילווה אתכם לכל אורך הדרך- יסביר, ינחה, יתמוך ויסייע בכל דרך שרק ניתן על מנת שתוכלו לזכות בפרי בטן.

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

רפואה, הלכה ופסיכולוגיה

יוני 22, 2015
על הרב שלזינגר, אשר קיבל את אות הנשיא לשנת תשע"ה, נעשתה כתבה באתר האינטרנט וואלה! המסקרת את פועלו במהלך השנים. לצפייה בכתבה לחצו כאן

אות הנשיא לרב שלזינגר

יוני 22, 2015
הרב שלזינגר קיבל את אות הנשיא להתנדבות לשנת תשע"ה.  "התרגשתי מכך שגם הציבור הכללי מכיר בחשיבות, מבין עד כמה זה עוזר וכמה זה חשוב לעודד את הקושי שעוברים הזוגות" אומר הרב  "מי שלא חווה את זה, לעולם לא יוכל להבין את זה. לפעמים הבעיה היא לא רק של הזוג, אלא גם הסביבה כולה, המשפחה והחברים. אתה צריך לדעת איך לכוון זוג גם בכיוון הזה". החלום שלי הוא שבכל בית יהודי יהיה ילד יהודי, והרבה ילדים יהודים"