עישון במהלך טיפולי פוריות

רציתי לדעת האם עישון במהלך טיפולי פוריות יכול לפגוע בסיכויי ההצלחה של הטיפול או שאין קשר בין הדברים?

תשובה:

מחקרים שנערכו בנושא הוכיחו באופן חד משמעתי כי עישון בסמוך לטיפולי הפוריות על ידי האישה או על ידי בן הזוג הביא לירידה משמעותית בכמות הביציות ובשיעור לידות החי.

עובדה ידועה היא שעישון מזיק לבריאות והוא הגורם מספר 1 בעולם לתמותה אשר ניתנת למניעה. מחקרים רבים שנערכו בעניין הראו כי נשים בקרב אשר מעשנות בגילאי הפריון (18-35) פוחת הסיכוי להיכנס להריון ולהצליח בו כן לוקח יותר זמן להכנס להריון. קיים קשר חזק ומהותי בין עישון וירידה בפריון.

מחקרים בדקו גם איך טיפולי הפריה חוץ גופית מושפעים מהעישון והאם בקרב נשים מעשנות ישנם אחוזי הצלחה נמוכים מאשר נשים לא מעשנות.
הנתונים שנאספו הראו כי אצל נשים מעשנות נמצאו שיעורי ההפריה היו נמוכים יותר כמו כן מספר הביציות שנשאבו היה נמוך יותר ומספר ההפלות היה גבוה יותר. נמצא כי העישון פוגע לא רק בכמות הביציות אלא גם באיכותן.
בנוסף, עישון על ידי בן הזוג משפיע גם הוא על הצלחה בטיפולי הפוריות, המחקר מצא כי החומר הגנטי של הזרע רגיש ביותר לנזקים סביבתיים וכי העישון פוגע באיכות הזרע ובעקבות כך לסיכוי נמוך לכניסה להריון.
המסקנות אם כן ברורות לחלוטין- עישון פוגע באופן ברור בסיכוי להרות, על אחת כמה וכמה לזוגות אשר צריכים לבצע טיפולי פוריות והפריה חוץ גופית. אם אתם או בן/ בת זוגכם מעשנים והנכם מתקשים להיכנס להריון מומלץ כי תנסו להפסיק ולהפחית את כמות הסיגריות. בכל מקרה במהלך ההיריון חשוב לא לעשן או להיות חשוף לעישון, דבר אשר יכול לפגוע בעובר ובהתפתחותו

Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

רפואה, הלכה ופסיכולוגיה

יוני 22, 2015
על הרב שלזינגר, אשר קיבל את אות הנשיא לשנת תשע"ה, נעשתה כתבה באתר האינטרנט וואלה! המסקרת את פועלו במהלך השנים. לצפייה בכתבה לחצו כאן

אות הנשיא לרב שלזינגר

יוני 22, 2015
הרב שלזינגר קיבל את אות הנשיא להתנדבות לשנת תשע"ה.  "התרגשתי מכך שגם הציבור הכללי מכיר בחשיבות, מבין עד כמה זה עוזר וכמה זה חשוב לעודד את הקושי שעוברים הזוגות" אומר הרב  "מי שלא חווה את זה, לעולם לא יוכל להבין את זה. לפעמים הבעיה היא לא רק של הזוג, אלא גם הסביבה כולה, המשפחה והחברים. אתה צריך לדעת איך לכוון זוג גם בכיוון הזה". החלום שלי הוא שבכל בית יהודי יהיה ילד יהודי, והרבה ילדים יהודים"